با هواپیمایی کیش ایر بیشتر آشنا شوید

با هواپیمایی کیش ایر بیشتر آشنا شوید

با هواپیمایی کیش ایر بیشتر آشنا شوید

شرکت هواپيمايي کیش ایر با هدف توسعه فعاليت هاي جزيره زيباي کيش، از طريق برقراري ارتباط با مراکز استان هاي کشور و اتصال به کشورهاي حاشيه خليج هميشه فارس درسال ۱۳۷۰ تاسيس شد.

اين شرکت پس از ثبت و دريافت مجوزهاي قانوني به عنوان يکي از شرکت هاي تابعه سازمان منطقه آزاد کيش و در قالب يک شرکت سهامي خاص، فعاليت خود را از خرداد ماه همان سال با دو فروند هواپيماي اجاره اي شروع کرد.

تاریخچه هواپیمایی کیش ایر

پس از طي دوره تاسيس و راه اندازي، از اواخر سال ۱۳۷۲ با تغيير استراتژي و رويکرد شرکت، به کارگيري متخصصان کارآزموده و رعايت اصل صرفه جويي و فعاليت مداوم سبب شد تا شرکت در مدت کوتاهي ضمن رفع مشکلات، به پيشرفت هاي قابل ملاحظه اي در زمينه بازرگاني، عمليات، فني، خدمات فرودگاهي و پشتيباني دست يابد که تحقق چنين اموري، بستر مناسبي را در جهت رشد و سازندگي فراهم آورد.

مطالب پرطرفدار سایت:  گروه هتل های پارس

همزمان با گذراندن موفقيت آميز دو دوره ابتدايي، دوره سوم به نام مرحله بازنگري و شکوفايي شرکت، از اواخر سال ۱۳۷۶ و با تغيير مجدد مديريت، آغاز شد.

کيش اير در اين زمان، ۱۰ فروند هواپيماي اجاره اي شامل هواپيماي ياک ۴۰ و توپولف ۱۵۴ در اختيار داشت که با تغيير سياست هاي ارزي بانک مرکزي، عدم واگذاري ارز دولتي و افزايش نرخ ارز براي شرکت هاي هواپيمايي، امکان نگهداري و انجام حداقل ساعت پرواز تعيين شده براي آنها عملي نبود.

لذا به منظور پيشگيري از ضرر و زيان احتمالي، تعداد هواپيماهاي اجاره اي کاهش و درعوض، ساعت پرواز هواپيماهاي باقيمانده افزايش يافت.

از اين مرحله مي توان به عنوان آغاز دوره چهارم، يعني اتخاذ استراتژي نويني براي خروج از بحران مربوطه ياد کرد.

عدم هماهنگي شرکت هاي غيردولتي به منظور خريد هواپيما و فشارهاي ناشي از نرخ بالاي اجاره بها با تغيير نرخ ارز سبب شد تفکرخريد هواپيما درکيش اير بيش از پيش دنبال شود.

مطالب پرطرفدار سایت:  آشنایی با ویزای شینگن و انواع آن

افق بلند شرکت در جهت استقلال کامل، کارآفريني و ارتقاء ايمني، از ديگر شاخص هايي بود که کيش اير را به خريد هواپيما، استفاده از خدمه پروازي ايراني به جاي خدمه پروازي خارجي و انجام امور مهندسي تعميرات در داخل تشويق مي کرد.

اين امر اگرچه وقت گير، پرهزينه و پرزحمت بود؛ ولي نتيجه مثبت در ابعاد مختلف، به ويژه اقتصادي براي شرکت، سازمان منطقه آزاد کيش و کشور در بر داشت.

با هواپیمایی کیش ایر بیشتر آشنا شوید

بازدید از تور کیش در سایت همیارگشت

ناوگان هوایی هواپیمایی کیش ایر

اکنون نيز در مرحله پنجم از تاريخچه کيش اير، مديريت شرکت توانسته است سياست استراتژي نوين خويش را به مرز بلوغ برساند که ثمره آن را مي توان افزايش ناوگان ملکي و نيز جايگزيني هواپيماي غربي به جاي هواپيماي شرقي دانست و در حال حاضر اين شرکت داراي ۷ فروند هواپيماي بوئينگ MD و ۲ فروند هواپيماي فوکر ۱۰۰ و ۲ فروند اير باس A321 مي باشد .

مطالب پرطرفدار سایت:  مرکز خرید جواهر استانبول ششمین مرکز خرید بزرگ جهان

اين شرکت درحال حاضر، با تمام خصوصيات و استانداردهاي لازم بين المللي، يکي از شرکت هاي عضو IATA (ياتا) و اولين شرکت داخلي دارنده گواهينامه IOSA (آيوسا) است.

مسیرهای پروازی

کیش ایر روزانه پروازهای متعددی به مقاصد مختلف دنیا انجام می دهد. این مقاصد خارجی و داخلی عبارتند از:

مقاصد داخلی

تهران، بوشهر، یزد، آبادان، بندرعباس، جزیره ابوموسی، اراک، اهواز، بندر عسلویه، بندرعباس، اصفهان، کرمان، کرمانشاه، بندر ماهشهر، مشهد، رشت، جزیره قشم، شهرکرد، شاهرود، شیراز، تبریز، همدان و زنجان

مقاصد خارجی

عراق، عمان، سوریه، ترکیه، امارات متحده عربی (دبی و شارجه) و آذربایجان