ایرلاین قشم ایر را چقدر میشناسید

ایرلاین قشم ایر را چقدر میشناسید

ایرلاین قشم ایر را چقدر میشناسید

شرکت هواپیمایی قشم ایر از جمله ایرلاین های ایرانی می باشد که با دریافت مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری، در سال  ۱۳۷۲ تاسیس گردیده است.

این شرکت هواپیمایی در ابتدا “فراز قشم” نام داشت و فعالیت های پروازی آن توسط دو فروند  هواپیمای استیجاری به انجام می رسید.

مالکین شرکت هواپیمایی خصوصی فراز قشم سه سال پس از تاسیس این ایرلاین نوپا توانستند قراردادی را با مالکین هواپیماهای مسافربری پهن پیکر به امضا رسانند که به موجب آن این هواپیماها تا مدت معین به ایرلاین فراز قشم اجاره داده شد و این شرکت توانست تا با بکارگیری از آنها پروازهای خود را در مسیرهای تهران به دبی و تهران به قشم راه اندازی و برقرار کند.

فراز قشم تا سال ۱۳۷۹ موفق شد ۵ فروند هواپیمای دیگر را نیز به ناوگان پروازی خود اضافه کند و پروازهای خود را در مسیرهای بیشتری در داخل و خارج از کشور توسعه داده و برگزار نماید.

اما سال ۱۳۸۵ سالی کاملا متفاوت برای این شرکت هواپیمایی جوان بود؛ در این سال مالکان هواپیمایی فراز قشم تصمیم گرفتند تا این ایرلاین را پس از ۱۰ سال فعالیت پیوسته واگذار کنند.

مطالب پرطرفدار سایت:  سوغات اصفهان

پروسه واگذاری فراز قشم حدود سه سال به طول انجامید اما در نهایت این ایرلاین به شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم واگذار گردید که مالک آن کسی نبود جز بابک زنجانی معروف!

از سال ۱۳۸۸ و پس از انجام پروسه واگذاری و انتقال، پروازهای این ایرلاین همچنان تحت نام هواپیمایی فراز قشم و بوسیله هواپیماهای اجاره ای برگزار می‌شد اما سرانجام در دی ماه سال ۱۳۹۱ نام این ایرلاین نیز به “هواپیمایی قشم ایر” تغییر پیدا کرد.

هواپیمایی قشم ایر در طی چند سالی که در مالکیت بابک زنجانی قرار داشت، به موفقیت های چشمگیری رسید؛ به طوری که همچنان آن سال‌ها را می توان سال های اوج فعالیت هواپیمایی قشم ایر دانست.

در آن سال‌ها قشم ایر موفق شد با استخدام نیروهای جدید، پر انرژی و البته جوان در کنار وارد کردن چندین فروند هواپیمای جدید تحول بزرگی را در تاریخ فعالیت های پروازی‌اش بوجود بیاورد.

در خلال این چند سال چندین مسیر میان برد و دور برد داخلی و خارجی به مسیرهای پروازی هواپیماهای قشم ایر افزوده شد و کترینگ قشم ایر نیز تاسیس گردید.

از سال ۱۳۹۳ هواپیمایی قشم مجددا وارد مرحله‌ای جدید از دوران حیات خود شد و از آن پس بعنوان یک شرکت هواپیمایی دولتی فعالیت های خود را ادامه داد.

مطالب پرطرفدار سایت:  بهترین اوت لت های استانبول

در حال حاضر فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) در تهران به همراه فرودگاه دیرستان واقع در منطقه آزاد قشم بعنوان قطب پروازهای این شرکت هواپیمایی شناخته می شوند و پس از آنها نیز از فرودگاه بین المللی جزیره کیش بعنوان قطب دوم نام آورده می شود.

ایرلاین قشم ایر را چقدر میشناسید

مسیرهای پرواز شرکت قشم ایر

همان‌طور که گفته شد پروازهای شرکت هواپیمایی قشم ایر به دو دسته داخلی و بین‌المللی تقسیم می‌شوند که به شرح زیر هستند:

از مبدأ تهران به مقاصد آبادان، اهواز، مشهد، یزد، قشم، کیش، کرمانشاه، سنندج، سهند، شیراز، بندرعباس، بندر چابهار، بندر ماهشهر، زابل، خوی، تبریز و زاهدان

از مبدأ قشم به مقاصد گرگان، تبریز، کرمانشاه و اصفهان

از مبدأ مشهد به مقاصد اصفهان، کیش، شیراز، بندر ماهشهر، زابل و قشم

از مبدأ اصفهان به مقاصد بندر ماهشهر، کیش، اهواز و قشم

مسافران مقاصد بین‌المللی می‌توانند همراه با شرکت هواپیمایی قشم ایر به شهرهای مختلفی نظیر مسکو، سوچی، سن‌پترزبورگ، تفلیس، بخارست، وارنا، صوفیه، دبی، لارناکاف بلگراد، زاگرب، نجف، سلیمانیه، بغداد، استانبول، سابیها، اسپارتا و ازمیر سفرکرده و لذت پروازی سرشار از امنیت و آرامش را تجربه کنند.

مطالب پرطرفدار سایت:  معنى کلمه‌ی ok چیست و از کجا آمده است؟

برای دیدن تور قشم کلیک کنید.

ناوگان هوایی قشم ایر

در حال حاضر این شرکت با به کارگیری ناوگانهای مختلف و با بهره برداری از هواپیماهای دوربرد وهمچنین هواپیماهای برد متوسط با ارائه بیش از ۳۰۰۰ صندلی امکان پرواز به کلیۀ فرودگاه های داخل کشور و فرا منطقه ای را دارا می باشد.

استقرار سیستم های نوین فروش و بازرگانی و هم چنین ارائۀ خدمات درون پروازی متفاوت و با بالاترین استانداردهای کیفی و ایمنی در دستور کار شرکت قرار دارد.

هواپیمایی قشم تا کنون به ۲۷ مقصد بین المللی و ۲۹ مقصد داخلی پرواز داشته است.
فوکر ۱۰۰ ۴ عدد

ایرباس ۶۰۰-۳۰۰ ۵ عدد

آر-جی ۵ عدد

ایرباس ۳۲۰ ۳ عدد

فوکر ۵۰ ۴ عدد