هواپیمایی آتا شانزدهمین ایرلاین ایرانی

هواپیمایی آتا شانزدهمین ایرلاین ایرانی

هواپیمایی آتا شانزدهمین ایرلاین ایرانی

شرکت هواپیمایی آتا در تاریخ ۲۷ آذر سال ۱۳۸۷ با تصویب رسمی هیئت دولت به عنوان شانزدهمین شرکت هواپیمایی ایران تاسیس و راه‌اندازی شد.

نخستین پرواز این ایرلاین در تاریخ ۱۰ دی سال ۱۳۸۸ هم زمان با افتتاح رسمی این شرکت توسط وزیر راه و ترابری از فرودگاه بین‌المللی تبریز به مقصد شهر مشهد انجام گرفت.

آتا در واقع فعالیت های پروازی خود را با ۴ فروند هواپیمای مک‌ دانل داگلاس با ظرفیت جا به جایی ۱۶۵ نفر مسافر آغاز نمود.

این شرکت ۱۰ فروند هواپیمای امبرائر ۱۴۵ را سفارش داده است که تا به حال ۲ فروند آن تحویل به شرکت گردیده است و در حال حاضر نیز مورد استفاده می باشد.

مالک شرکت آتا هدف این شرکت از خرید این هواپیماهای سبک برزیلی را که البته هرکدام ظرفیت حمل ۵۰ مسافر را در هر پرواز دارند، ایجاد پرواز در مقاصد پروازی شهرهای شمال غربی کشور اعلام کرد که در راس اهداف پروازی این شرکت و هواپیماهای جدید قرار گرفته اند.

مطالب پرطرفدار سایت:  باغ کتاب تهران

شروع پروازهای رسمی هواپیمایی آتا و برنامه ریزی برای پروازهای منظم این ایرلاین از تاریخ ۱۷ بهمن سال ۱۳۸۸ از تبریز به مقصد شهر تهران انجام و صورت پذیرفت.

شرکت هواپیمایی آتا از ابتدای تاسیس و بهره برداری خود، دارای برنامه ای منظم و مدون بوده و روند رو به رشدی را تا به الان طی نموده است.

این شرکت ۴ سال پس از شکل گیری خود در سال ۱۳۹۱ توانست به عنوان پنجمین شرکت هواپیمایی ایرانی در کشور به لحاظ جا به جایی مسافر معرفی گردد.

در سال بعد یعنی در سال ۱۳۹۲، این ایرلاین توانست با رشد آمار جا به جایی مسافرانش در جایگاه چهارم این لیست قرار بگیرد.

این شرکت در طی این مدت، بیش از ۳ میلیون و ۲۷۰ هزار مسافر در مسیرهای پروازی داخلی و بیش از ۱۸۰ هزار نفر را در مسیرهای پروازی خارجی جا به جا نموده است.

مطالب پرطرفدار سایت:  علت بیضی بودن پنجره هواپیما چیست

بازدید از تور کیش آژانس های معتبر در سایت همیار گشت

هواپیمایی آتا شانزدهمین ایرلاین ایرانی

مقاصد پروازی بین المللی هواپیمایی آتا

بحرین (فرودگاه بین المللی بحرین)، گرجستان (تفلیس – فرودگاه بین المللی تفلیس و باتومی – فرودگاه بین المللی باتومی)، عراق (بغداد – فرودگاه بین المللی بغداد و نجف – فرودگاه بین المللی نجف)، ترکیه (استانبول – فرودگاه بین المللی آتاترک)، کویت (کویت – فرودگاه بین المللی کویت) و عربستان سعودی (دمام – فرودگاه بین المللی ملک فهد).

مقاصد پروازی داخلی هواپیمایی آتا

اهواز (فرودگاه بین المللی اهواز)، اردبیل (فرودگاه اردبیل)، بندرعباس (فرودگاه بین المللی بندرعباس)، اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان)، مشهد (فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد)، شیراز (فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز)، تبریز (فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز)، تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه بین المللی مهرآباد)، جزیره کیش (فرودگاه بین المللی کیش)، ارومیه (فرودگاه بین المللی شهید باکری ارومیه)، بندر ماهشهر (فرودگاه ماهشهر) و یزد (فرودگاه شهید صدوقی یزد).

مطالب پرطرفدار سایت:  تاریخچه بابانوئل

ناوگان هواپیمایی آتا

با وجود تمامی موانع و محدودیت ‌های بین‌المللی، شرکت هواپیمایی آتا موفق به خرید ۹فروند هواپیما شده است.

علاوه بر خریداری هواپیماهای بوئینگ MD، سه فروند هواپیمای مدرن ایرباس A-320نیز به این ناوگان افزوده شده است.

در حال حاضر این شرکت هواپیمایی ۴ فروند هواپیمای ایرباس آ-۳۲۰، ۶ فروند هواپیمای مک‌دانل داگلاس ام‌دی ۸۳و ۳ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ دارد.

شرکت هواپیمایی آتا در نظر دارد تعداد ناوگان خود را در آینده افزایش دهد.