هتل کپری قلعه گنج، اصیلِ متمایز

هتل کپری قلعه گنج، اصیلِ متمایز

هتل کپری قلعه گنج، اصیلِ متمایز

به هنگام انتخاب مقصدی جذاب برای سفر، افراد معمولا به شهرهای توریستی همچون شهرهای شمالی کشور یا کیش، و یا شهرهای بزرگ و دارای امکانات شناخته شده همچون مشهد، شیراز و … فکر می کنند.

اما شهرهایی نیز هستند که با استفاده از ویژگی های بومی و حتی محرومیت های خود، راهی به ایجاد جذابیت های گردشگری و خاطره های ماندگار برای مسافران باز کرده اند.

یکی از این شهرها، قلعه گنج در جنوب کرمان است، شهری با خانه های کپری که از شاخه های درخت خرما ساخته می شوند که البته طی سال های اخیر به لطف ساخت مسکن های روستایی، به میزان قابل توجهی از تعداد این خانه های کپری کاسته شده است.

قلعه گنج، مردمی خونگرم از چهار قوم پارس، بلوچ، عرب و بختیاری را در خود جای داده و جذابیت های گردشگری زیادی را به مسافران ارائه می کند.

یکی از این جذابیت ها، هتل کپری قلعه گنج است، هتلی اصیل و در عین حال لوکس!

گروه هتل های پارسیان در سال 1394 با الگوبرداری از معماری و فرهنگ بومی این شهر، اقدام به ساخت اولین هتل کپری ایران نمود.

مطالب پرطرفدار سایت:  هتل فدک سیرجان

هتلی 4 ستاره که ساختار آن کاملا شبیه خانه های ساکنین این منطقه فقیرنشین بوده و در عین حال امکانات خوبی را به مسافران ارائه می‌نماید.

اگرچه کپر در گذشته نماد فقر بوده است، اما اکنون به جاذبه ای گردشگری و وسیله ای برای تولید ثروت برای اهالی منطقه تبدیل شده است.

هتل کپری قلعه گنج به شکل دایره است و از بیرون شبیه یک کره به نظر می رسد، به همین دلیل به هتل توپ هم معروف است.

این هتل دارای 5 راهرو است که همگی به لابی و رستوران هتل در مرکز دایره می رسند و هر کدام مجهز به 6 سوییت دایره ای با سرویس بهداشتی های مجزا هستند.

هتل توپ در مجموع هتل 60 نفر را در خود جای می دهد و هزینه اقامت کودکان زیر 8 سال در صورت عدم درخواست سرویس اضافه، رایگان خواهد بود.

اقامت در این هتل، تفریحات منحصر به فردی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

تفریحاتی همچون آفرود در شن زارهای کویری منطقه، شتر سواری و تماشای دسته های پر تعدادی از شترها، صرف شام در کویر و طعم میوه های فصل، گوش دادن به موزیک محلی و تماشای رقص بومی کرمان، انجام و یا تماشای بازی محلی رامازا و تماشای منظره زیبای منطقه از بالای تخت ورزال که منظره ای باورنکردنی از جنگل، کویر و تپه های شنی را نمایش می دهد.

مطالب پرطرفدار سایت:  هتل ایرانگردی کرمان

قلعه گنج دارای دو منطقه کویری و کوهستانی است که هر کدام جذابیت های خاص خود را دارا هستند و به این ترتیب، می توان به طور همزمان از جاذبه های متفاوت هر دوی آن ها لذت برد.

همچنین آب و هوای این منطقه در فصل زمستان به صورت بهاری و بسیار مطلوب است و همین ویژگی، مسافران زیادی را در فصل های گرم سال به سوی آن روانه می کند.

هتل کپری قلعه گنج هم چنین مجهز به رستوران و چایخانه سنتی با فضای متفاوت مختص خود است و نان تازه و محلی‌ای را که در تنور سنتی هتل پخته می شود برای گردشگران مهیا می کند.

یکی دیگر از مزیت های آن، نزدیک بودن به استان هرمزگان است.

مطالب پرطرفدار سایت:  هتل فدک سیرجان

این هتل با بندرعباس فقط ۱۷۰ کیلومتر فاصله دارد و با اقامت در آن می‌توان به راحتی از بندرعباس هم دیدن کرد و سفر خود را جذابتر نمود.

امتیازات هتل توپ به همین جا ختم نمی شود.

کارکنان این هتل مدرن توانایی صحبت به زبان انگلیسی و عربی را نیز دارند و مسافران می توانند از خدمات اینترنت رایگان، خشکشویی و کافی شاپ نیز بهره مند شوند.

اگر میخواهید به قلعه گنج سفر کنید، باید از کرمان به جیرفت رفته و پس از عبور از کهنوج به قلعه گنج برسید.

مطمئنا سفر به منطقه جذاب قلعه گنج در کنار اقامت در هتل کپری این شهر، سرشار از تجربیات تازه و هیجان انگیز خواهد بود.

راضیه گودرزی