هتل های در حال ساخت اصفهان

هتل های در حال ساخت اصفهان

هتل های در حال ساخت اصفهان

اصفهان، نصف جهان. این عبارت که به وفور در بین مردم رواج دارد، حاکی از اهمیت این کلان شهر گردشگرپذیر و تاریخی است. اما آن چه که در بین شهرهای گردشگرپذیر کشور از جمله اصفهان مشابه است، کمبود امکانات لوکس و اقامتگاه های مدرن و دارای جذابیت های توریستی است.

طبق آمارهای رسمی، در حال حاضر 35 هتل در حال ساخت در شهر اصفهان وجود دارد که در آینده با ستاره های مختلفی به ارائه خدمت خواهند پرداخت.

باید دید چه تعداد از این پروژه ها جهت پاسخگویی به پتانسیل های گردشگری این شهر زیبا و پر جاذبه از اهمیت بالاتری برخوردار است.

نوشته ای که میخوانید، به بررسی برخی از شاخص ترین هتل های در حال ساخت اصفهان می پردازد.

هتل 4 ستاره شهرک سلامت اصفهان

شهرک سلامت اصفهان یکی از طرح های بزرگ کشور در حوزه خدمات پزشکی درمانی است که نمونه آن در ایران وجود ندارد.

این شهرک مجموعه کاملی از مراکز و امکانات درمانی پزشکی را در بر خواهد داشت.

بخشی از این پروژه واقع در شرق شهر اصفهان، افتتاح شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

در مرحله دوم، بخش دیگری از مراکز خدماتی درمانی مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت و به این ترتیب حوزه خدمات تخصصی پزشکی در شهرک سلامت تکمیل خواهد شد.

بالاخره در فاز سوم پروژه بیمارستانی با هزار تختخواب و به متراژ ١٢٤ هزار متر مربع احداث خواهد شد.

مطالب پرطرفدار سایت:  هتل های در حال ساخت کیش و قشم

اجرای فاز سوم شامل احداث هتلی چهار ستاره در ١٢ طبقه و به متراژ ٣٣ هزار متر مربع نیز خواهد بود تا مسافران بخش پزشکی کشور، بتوانند از خدمات آن در مجاورت مراکز تخصصی شهرک سلامت بهره ببرند.

هتل 5 ستاره مرکز همایش های بین المللی اصفهان

یکی از مهم ترین هتل های در حال ساخت اصفهان، مرکز همایش های بین المللی در این شهر است که در واقع محلی برای پذیرایی از سیاستمداران بلند مرتبه و برپایی گردهمایی های مهم و در سطح بین المللی خواهد بود.

در عرف بین المللی معمولا زیباترین و پرجاذبه ترین شهرها برای این منظور انتخاب می شوند تا سران کشورها علاوه بر انجام مسئولیت های محول شده، چهره درخشان تری از کشور میزبان را مشاهده نمایند.

چنانکه معماری سالن اصلی همایش ها، حول مفهوم اصفهان، نصف جهان محوریت دارد.

ظاهر این سالن از بیرون به شکل یه نیم کره و به تعبیری همان نصف جهان خودمان است.

امکانات و فضاهای دیگری از جمله، سالن سینما، سالنی جهت سخنرانی و برگزاری نمایشگاه های هنری، یک سالن مجزا برای پذیرایی از مهمانان بین المللی نیز در این مجموعه تعبیه شده اند.

دو بخش دیگر پروژه به اقامت و خرید اختصاص دارند.

علاوه بر یک مرکز خرید 6 طبقه شامل هایپر مارکت، کافی شاپ، رستوران و …، تعداد 8 دستگاه ویلای سه ستاره با ترکیب معماری سنتی و مدرن در فضایی به وسعت 470 متر مربع برای مهمانان ویژه در نظر گرفته شده اند. اما مطمئنا این تعداد ویلا برای سیاسیون حاضر در گردهمایی ها کافی نخواهد بود. از همین رو، ساخت یک هتل 5 ستاره در 12 طبقه نیز در پروژه گنجانده شده است.

مطالب پرطرفدار سایت:  تبریز 2018

هتل های مجموعه سیتی سنتر اصفهان

مجموعه سیتی سنتر اصفهان، پنجمین مجتمع تفریحی و مرکز خرید بزرگ در جهان و بزرگترین آن در کشور است که یکی از شاخص ترین هتل های در حال ساخت اصفهان را به خود اختصاص می دهد.

این مجموعه، اولین پروژه اجرایی شرکت پرستیژلند در کشور خواهد بود.

ساختمان اصلی سیتی سنتر در 7 طبقه در حال ساخت است که دو طبقه از آن را پارکینگ تشکیل می دهد.

سه طبقه بعدی در بردارنده هایپر استار بوده و دو طبقه نیز سینما، فودکورت و سایر سالن ها را در بر خواهد داشت.

هدف اصلی از اجرای این پروژه، فراهم نمودن تمامی نیازهای روزمره شهروندان در یک مجموعه مسقف عنوان شده است.

سیتی سنتر اصفهان دو مجموعه هتلی را نیز شامل می شود.

یک هتل 5 ستاره بین المللی در 29 طبقه با تمامی امکانات و جاذبه های رفاهی لوکس و هم چنین یک جایگاه مختص فرود هلی کوپتر در بام آن. به نظر می رسد این پروژه پس از اتمام و بهره برداری، به یکی از بهترین هتل های کشور تبدیل شود.

چشم انداز هتل به سوی کوه صفه، شاه کوه و دست جنوبی زاینده رود است. اما به جز یک هتل 5 ستاره، یک مجموعه اقامتی دیگر نیز در سیتی سنتر اصفهان در نظر گرفته شده است.

مطالب پرطرفدار سایت:  عملیات فاز‌ اول احداث جاده دسترسی به تنگه‌کافرین پایان یافت

یک مجموعه هتل آپارتمان 30 طبقه که 8 طبقه از آن به هتل و اقامت گردشگران اختصاص داشته و 22 طبقه دیگر به صورت آپارتمان های مسکونی لوکس به فروش می رسد.

افرادی که در این مجموعه اقامت دائمی دارند، از کلیه امکانات هتل از جمله رستوران، خدمات رفاهی و سرویس امنیتی بهره مند خواهند بود.

ساکنین هم چنین این امکان را دارند که از تونل شیشه ای مجموعه عبور کرده و از چشم انداز زیبای آن لذت ببرند.

مجموعه سیتی سنتر پس از اتمام ساخت هتل 5 ستاره، به ساخت این مجتمع اقامتی خواهد پرداخت.

هتل همای اصفهان

‎هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی که در حال حاضر از هتل های دیگری در چندین شهر مختلف کشور بهره برداری کرده است، قصد دارد یک مجموعه اقامتی دیگر را نیز در شهر اصفهان مورد بهره برداری قرار دهد.

این هتل 5 ستاره هفت طبقه خواهد داشته و در منطقه بسیار زیبای صفه واقع شده است.

هتل همای اصفهان دارای امکاناتی از جمله سه رستوران متفاوت، چندین سالن کنفرانس و تشریفات، سالنهای جشن جهت برگزاری مراسم مختلف، بخش تجاری، استخر سرپوشیده و 218 اتاق و سوئیت لوکس است.

این هتل نیز همانند موارد قبلی، از جمله متمایزترین هتل های در حال ساخت اصفهان خواهد بود.

راضیه گودرزی