نکاتی درباره خوابیدن در فرودگاه که باید به خاطر داشته باشید

نکاتی درباره خوابیدن در فرودگاه که باید به خاطر داشته باشید

نکاتی درباره خوابیدن در فرودگاه که باید به خاطر داشته باشید

خوابیدن در فرودگاه خیلی مطلوب نیست اما با شرایط پروازها و تاخیرهای همیشگی امری غیر قابل اجتناب است.

بنابراین شاید یک یا چند بار در عمر خود مجبور به خوابیدن در فرودگاه شدید.

خوابیدن در فرودگاه هم مثل هر کار دیگری برای خودش اصولی دارد، از این رو به شما توصیه می کنیم برای آشنایی با نکات خوابیدن در فرودگاه این گزارش را تا انتها دنبال کنید.

آمادگی شرط اول

آمادگی برای شرایط پیش بینی نشده اصلی است که هنگام سفر همیشه باید به خاطر داشته باشید، بنابراین باید از قبل فکری برای خوابیدن در فرودگاه داشته باشید و وسایل لازم مثل پتوی مسافرتی و لباس مناسب، آب و تنقلات را همراه داشته باشید.

گاهی لازم است برای خوابیدن در فرودگاه از وسایلی که به همراه دارید استفاده کنید، می دانیم این شرایط چندان مطلوب نیست بهتر است همه تلاش خود را بکار ببرید که مجبور به خوابیدن در فرودگاه نباشید اما آمادگی در شرایط ضروری گزینه مناسبی خواهد بود.

درمورد فرودگاه مبدا و مقصد اطلاعات داشته باشید

پیش از سفر جمع آوری اطلاعات یک مرحله بسیار مهم است که بهتر است در هر سفر حتی سفرهای کوتاه در این زمینه تلاش کنید.

مطالب پرطرفدار سایت:  لوازم ضروری در سفر به هند

هر فرودگاه برای مسافران خود امکانات رفاهی خاصی را در نظر گرفته است دانستن کلیه امکانات فرودگاه مثل، اینترنت رایگان، امکان شارژ تلفن همراه و تبلت و… می تواند هنگام خوابیدن در فرودگاه برای شما بسیار مفید باشد.

برای کسب اطلاعات می توانید به وب سایت فرودگاه یا سایت های معتبر گردشگری مراجعه کنید تا اطلاعات مورد نیاز خود را به بهترین شکل ممکن کسب کنید.

نکات امنیتی را جدی بگیرید

اگر مجبور به خوابیدن در فرودگاه شدید لازم است نکات امنیتی را به شدت جدی بگیرید و از خوابیدن در اماکن خلوت پرهیز کنید.

همچنین وسایل خود را در مکانی که برای شما قابل دیدن باشد قرار دهید. پول و اشیای گرانقیمت خود رادر یک مکان امن و نزد خودتان نگاه دارید.

یکی از مهم ترین مباحث هنگام خوابیدن در فرودگاه حفظ امنیت است که باید به شدت جدی بگیرید.

برنامه ریزی داشته باشید

برای پیشگیری از خوابیدن در فرودگاه لازم است برنامه ریزی منظمی داشته باشید و رزرو هتل را جوری در نظر بگیرید که مجبور به خوابیدن در فرودگاه نشوید، اما اگر ناچاربه انجام این کار شدید حتما ساعت خود را برای زمان مقرر کوک کنید و به همسفران خودتان بسپارید که در زمان مناسب شما را بیدار کنند تا از پرواز خود جا نمانید.

مطالب پرطرفدار سایت:  پیشگیری از مشکلات امنیتی در سفر با هواپیما

وقتی اطمینان حاصل کردید که ناچار به خوابیدن در فرودگاه هستید سریع محل مناسبی برای خواب که به دیگر مسافران نزدیک باشد را پیدا کنید و در آنجا مستقر شوید.

مشورت با افراد دیگر و سایر مسافران پرواز هم در تصمیم گیری بهتر می تواند مفید باشد.

وعده غذایی فرودگاه

وقتی مجبور به خوابیدن در فرودگاه می شوید باید برای وعده غذایی خود هم برنامه ای داشته باشید، تقریبا تمامی فرودگاه ها غذاخوری های ۲۴ ساعته دارند اما اگر طرفدار غذاهای سالم هستید و یا به هردلیل دوست ندارید از غذاهای رستوران استفاده کنید توصیه ما به شما این است تنقلات و یک وعده غذای سبک به همراه داشته باشید که خوابیدن در فرودگاه را بسیار ساده می کند.

مثبت اندیش باشید

در شرایطی که مجبور به خوابیدن در فرودگاه هستید مثبت اندیشی بسیار لازم است.

به اتفاقات خوب فکر کنید و اجازه ندهید شرایط سخت شمارا ناراحت کند.

خوابیدن در فرودگاه چندان هم بد نیست فرصتی است که می تواند با مردمی که از فرهنگ های مختلف در حال سفر هستند معاشرت کنید و کلی چیزهای جدید یاد بگیرید.

مطالب پرطرفدار سایت:  مدارک مورد نیاز سفارت آفریقای جنوبی

همچنین می توانید مطالعه کنید یا از اینترنت رایگان فرودگاه برای چک کردن ایمیل ها و انجام کارهای عقب افتاده خود استفاده کنید.

رعایت حال دیگران

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خوابیدن در فرودگاه باید حتما به آن توجه کنید رعایت حال دیگران است. وسایل خود را در محل عبور و مرور مردم قرارندهید و از سر و صدای بی جا پرهیز کنید.

اگر کسی نیاز به وسایل شما دارد بد نیست به دیگران هم کمک کنید تا این زمان برای دیگران هم به خوبی سپری شود.

نتیجه گیری

خوابیدن در فرودگاه در شرایط اضطراری برای هرکسی ممکن است پیش بیاید.

توصیه ما به شما این است که تلاش کنید با مثبت اندیشی حد اکثر استفاده را از این زمان ببرید و با خوابیدن در محل مناسب و رعایت نکات ایمنی تلاش کنید خوابیدن در فرودگاه را ساده تر کنید.

فرودگاه ها امکانات رفاهی نسبتا خوبی را برای مسافران در نظر گرفته اند که هنگام خوابیدن در فرودگاه می توانید از آن ها نهایت استفاده را ببرید.

فراموش نکنید برای بیدار شدن هم فکری بکنید و خوابیدن در فرودگاه سبب جا ماندن شمااز پرواز نشود.

شهرزاد کیافر