معرفی شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز

معرفی شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز

معرفی شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز

ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines) شرکت هواپیمایی ملی کشور ترکیه است و امروزه یکی از بهترین خطوط هواپیمایی دنیا به شمار می رود.

کیفیت بالای خدمات و به ویژه کیفیت مطبوع غذاهای ترکیش ایرلاینز زبانزد خاص و عام است.

این شرکت هواپیمایی معتبر در ایران نیز به خوبی شناخته شده است و مسافرانی که به ترکیه یا کشورهای دیگر در سرتاسر دنیا سفر می کنند هنگام رزرو بلیط هواپیما به دلیل امنیت پرواز و کیفیت بالای خدمات این خط هواپیمایی را انتخاب می کنند.

در این مطلب می خواهیم در مورد این شرکت هواپیمایی مشهور صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی در مورد تاریخچه و امکانات این خط هواپیمایی به شما بدهیم.

اگر تا به حال با این ایرلاینز سفر کرده اید یا آنکه قصد دارید در سفر بعدی بلیط هواپیمای خود را از ترکیش ایرلاینز خریداری کنید خواندن این مطلب به شما توصیه می شود.

معرفی شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز

تاریخچه شرکت ترکیش ایرلاینز

شرکت ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines) در سال ۱۹۳۳ به دستور آتاتورک و در راستای برنامه مدرن سازی ترکیه تاسیس شد.

این خط هواپیمایی در طول سال ها فعالیت جوایز متعددی دریافت کرده و در سال ۲۰۱۵ به عنوان بهترین شرکت هواپیمایی اروپا و چهارمین ایرلاین برتر دنیا شناخته شد.

ترکیش ایرلاینز روزانه به ۳۰۰ مقصد در سرتاسر دنیا و در قاره ها اروپا، آسیا، آفریقا و ایالات متحده و از جمله کشور ایران پرواز مستقیم دارد.

در سال های اخیر همکاری های خوبی بین شرکت هواپیمایی ترکیه و ایران صورت گرفته تا امکان استفاده ایرانیان از این خط هواپیمایی را تسهیل کند.

مطالب پرطرفدار سایت:  معروف ترین میدان های جهان که باید دید

دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی ترکیه در شهر استانبول قرار دارد و در دو فرودگاه بین المللی استانبول یعنی فرودگاه آتاتورک و فرودگاه سابیحا گوکچن شعبه دارد.

ترکیش ایرلاین تاریخچه پر فراز و نشیبی دارد و راه درازی را طی کرده تا به عنوان برترین خط هواپیمایی اروپا و یکی از بهترین خطوط هواپیمایی جهان انتخاب شود.

این شرکت با سرمایه گذاری های کلان روی تجهیز و بالا بردن کیفیت پروازهای خود توانسته جایگاه خوبی در بین شرکت هواپیمایی بین المللی پیدا کند.

امروزه ترکیش ایرلاینز به دلیل کیفیت بالای خدمات ارائه شده، امنیت پرواز، استفاده از هواپیماهای مدرن و مجهز و صد البته به خاطر غذاهای خوشمزه ای که در هواپیما سرو می شود مشهور است.

در برخی پروازهای این خط هواپیمایی، منویی که به مسافران ارائه می شود الهام گرفته از غذاهای امپراتوری عثمانی است.

مجلات و نشریات مختلف که به بررسی جنبه های مختلف خطوط هواپیمایی می پردازند بارها ترکیش ایرلاینز را تحسین کرده اند و آن را در زمره بهترین شرکت های هواپیمایی رده بندی کرده اند.

برای بازدید از تور استانبول کلیک کنید.

کلاس های پروازی ترکیش ایرلاینز

ترکیش ایرلاینز دارای پروازهای مختلف در کلاس های پروازی تجاری یا بیزنس کلاس (Business Class) و پرواز اقتصادی یا اکونومی (Economy class) است.

در ادامه به اختصار در مورد هریک از این پروازها توضیح می دهیم.

پرواز بیزنس کلاس

این نوع پرواز که پروازهای تجاری نیز نامیده می شود فضایی راحت و آرام برای سفرهای تجاری فراهم می کند.

مطالب پرطرفدار سایت:  آشنایی با قطار پلور سبز

از آنجا که این نوع پرواز متخص سفرهای کاری و تجاری است تمام امکانات و تسهیلات رفاهی برای استراحت در طول سفر فراهم شده است.

صندلی های این نوع پرواز دارای ماساژور هستند.

اگر قصد دارید در طول پرواز اسناد و مدارکی را مطالعه کنید می توانید با چراغ مطالعه راحت تر این کار را انجام دهید.

صندلی ها تا حد امکان به عقب می روند و به تختی ۱۸۸ سانتیمتری تبدیل می شوند.

اگر نور هواپیما مانع استراحت و خوابیدن می شود می توانید نور محوطه نشستن خود را کم کنید.

پرواز اقتصادی یا اکونومی

صندلی های این نوع پرواز را می توانید تا ۱۸ سانتیمتر به عقب ببرید تا راحت تر باشید و استراحت کنید.

در طول پرواز گزینه های مختلفی برای سرگرم شدن دارید.

با استفاده از منوی متنوع می توانید موزیک های به روز و زیبا گوش کنید، جدیدترین فیلم های دنیا را تماشا کنید، به اخبار گوش دهید و یا آنکه با بازی های مختلف موجود در سیستم خود را سرگرم کنید.

معرفی شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز

قوانین پرواز ترکیش ایرلاینز

در پروازهای این شرکت هواپیمایی قوانین تغییر تاریخ بلیت هواپیما، کنسل کردن بلیت و حداکثر بار مجاز برای هر مسافر بنا به نوع کلاس پرواز متفاوت است.

در ادامه در مورد این موارد توضیح می دهیم.

وزن بار مجاز

بنا به نوع بلیط، هر مسافر اجازه دارد تا میزان مشخصی بار با خود حمل کند و اگر وزن بارش بیش از حد مجاز باشد مجبور به پرداخت جریمه اضافه بار خواهد بود.

مطالب پرطرفدار سایت:  معروفترین غذاهای گیاهی ترکیه

اما به طور کل میزان بار مجاز پروازهای بین المللی ترکیش ایرلاینز برای پرواز تجاری یا بیزنس کلاس ۳۰ کیلوگرم و وزن بار مجاز برای پرواز اقتصادی یا اکونومی ۲۰ کیلوگرم است.

مقاصد ترکیش ایرلاینز

در حال حاضر شرکت ترکیش ایرلاینز به ۳۰۲ مقصد در ۱۲۰ کشور دنیا پرواز مستقیم دارد و با پروازهای مختلف مثل یونایتد ایرلانز (United Airlines)، ایر کانادا (Air Canada)، تای ایرویز (Thai Airways)، اوا ایر (EVA Air) و ایران ایر همکاری دارد.

خط هواپیمایی ترکیه از هواپیماهای مدرن و مجهزی در پروازهای خود استفاده می کند.

از جمله هواپیما های ترکیش ایرلاینز میتوان به: ایرباس آ۳۲۰ و آ۳۳۰ و آ۳۴۰ و همچنین بوئینگ ۷۳۷ و ۷۷۷ اشاره کرد.

ترکیش ایرلاینز در ایران

همانطور که در بالا هم گفتیم خوشبختانه در سال های اخیر همکاری های خوبی بین شرکت هواپیمایی ترکیه و ایران صورت گرفته و مسافران ایرانی می توانند از یکی از بهترین خطوط هواپیمایی دنیا بلیط هواپیما تهیه کنند و با خیالی راحت و مطمئن سفر کنند.

ترکیش ایرلاینز پروازهای مستقیمی از تهران به مقاصد مختلف از جمله استانبول، مادرید، رم، پاریس، ونکوور، برلین، مونیخ و … دارد.

بهترین تورهای ترکیه

تور استانبول با آژانس نقطه پرواز
1

تور استانبول با آژانس نقطه پرواز

قیمت : 6,695,000 تومان
19 ساعت قبل / ترکیه ، استانبول

هتل گرند اوزتانیک استانبول آژانس نقطه پرواز بر اساس علاقه شماتور مشهد با آژانس نقطه پروازتور قشم با آژانس نقطه پروازتور کیش با آژانس نقطه […]

  • نام آژانس : نقطه پرواز
تور استانبول با آژانس آویسا الهه باستان
1

تور استانبول با آژانس آویسا الهه باستان

قیمت : 5,315,000 تومان
19 ساعت قبل / ترکیه ، استانبول

هتل گرند اونال استانبول آژانس آویسا الهه باستان بر اساس علاقه شماتور آنتالیا با آژانس آویسا الهه باستانتور کیش با آژانس آویسا الهه باستانتور کیش […]

  • نام آژانس : آویسا الهه باستان
تور استانبول با پرواز ایران ایر تور
1

تور استانبول با پرواز ایران ایر تور

قیمت : 4,595,000 تومان
19 ساعت قبل / ترکیه ، استانبول

هتل گرند میلان استانبول آژانس ارائه دهنده: دیاکو پرواز بر اساس علاقه شماتور استانبول با پرواز ایران ایر تورتور استانبول با پرواز ایران ایر تور […]

  • نام آژانس : دیاکو پرواز
تور استانبول با پرواز ایران ایر تور
1

تور استانبول با پرواز ایران ایر تور

قیمت : 5,150,000 تومان
19 ساعت قبل / ترکیه ، استانبول

هتل تکسیم لاین استانبول آژانس عالی گشت بر اساس علاقه شماتور استانبول با پرواز ایران ایر تورتور استانبول با پرواز ایران ایر تور نوروز ۹۹تور […]

  • نام آژانس : عالی گشت
تور استانبول با آژانس سلام پرواز
1

تور استانبول با آژانس سلام پرواز

قیمت : 5,240,000 تومان
19 ساعت قبل / ترکیه ، استانبول

هتل سنترال پالاس استانبول آژانس سلام پرواز بر اساس علاقه شماتور استانبول با آژانس سلام پروازتور انتالیا با آژانس سلام پروازتور ارمنستان با آژانس سلام […]

  • نام آژانس : سلام پرواز