معرفی ایرلاین ایران ایر تور

معرفی ایرلاین ایران ایر تور

معرفی ایرلاین ایران ایر تور

شرکت هوایپمایی ایران ایر تور ، یکی از ایرلاین های قدیمی ایرانی است که توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر تاسیس گشت.

این ایرلاین اقدام به انجام پروازهای داخلی و خارجی می نماید و مسافران زیادی را در مسیرهای پروازی خود جا به جا نموده است.

تاریخچه ایرلاین ایران ایر تور

این شرکت فقط به همین چند مسیر در ادامه راضی نشد و برنامه های پروازی بسیار زیادی را به مرحله ی اجرا رساند.

از جمله ی آن ها می توان به برگزاری سمینارهایی با شرکت مدیران و مسئولان شرکت های توریستی اشاره کرد.

این شرکت در ادامه ی فعالیت هایش از کشورهای مختلفی همچون: آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، سوئیس، اتریش، انگلستان، امارات، بحرین و کویت جایزه های مختلفی دریافت نمود که بی شک همه ی این ها جزئی غیر قابل انکار از افتخاراتش است.

مطالب پرطرفدار سایت:  چرا اقامت در هتل بهتر از اجاره مسافرخانه است؟

این ایرلاین تا سال ۱۳۸۹، یکی از ایرلاین‌های دولتی ایران به حساب می آمد.

در ادامه ی فعالیت این شرکت، بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی ایران ایرتور با قیمت ۵۴ میلیارد تومان به شرکتی به نام هسایار که یکی از زیرمجموعه‌ های وزارت دفاع ایران بود واگذار شد اما، ۴ چک پرداختی این شرکت به صورت متوالی برگشت خورد و به این صورت این واگذاری لغو شد.

در ادامه مزایده ی دیگری در تاریخ ۵ دی سال ۱۳۹۴ صورت پذیرفت که به موجب آن، شرکت هواپیمایی ایران ایر تور با ارزش ۳۴ میلیارد تومان به بخش خصوص واگذار نموده شد.

این شرکت در حال حاضر به صورت یک شرکت مستقل توسط بخش خصوصی اداره می شود و دارای پروازهایی به مقصدهای داخلی و خارجی می باشد.

معرفی ایرلاین ایران ایر تور

شرکت ایران ایرتور، یکی از شرکت های هواپیمایی ایرانی است که دارای یکی از مجرب ترین و خبره ترین منابع انسانی هواپیمایی کشور اعم از خلبانان، مهندسین فنی، مهمانداران، … می باشد.

مطالب پرطرفدار سایت:  مراکز خرید لباس مجلسی در استانبول

این ایرلاین در واقع یکی از شناخته شده ترین ایرلاین های ایران است.

از جمله ی اهداف این شرکت، توسعه ی خطوط پروازی در مناطق بیشتر، علی الخصوص شهرهای داخلی کشور و در جهت ارائه ی خدمات پرواری بیشتر به مسافران داخلی است.

بازدید از تور کیش در سایت همیارگشت

مقاصد پروازی ایران ایر تور

این شرکت هواپیمایی از شهرهای مشهد، تهران و تبریز به سایر فرودگاه‌های کشور از جمله فرودگاه‌های آبادان، اهواز، اصفهان، بندرعباس، بوشهر، مهرآباد، تبریز، رشت، شیراز، کرمانشاه، کیش، زنجان را انجام می‌دهد.

همچنین از شهر تهران پروازی را به کشور ترکیه، شهر استانبول و فرودگاه استانبول و از شهر تبریز به مقصد استانبول و فرودگاه جدید استانبول انجام می‌دهد.

مطالب پرطرفدار سایت:  برای عزاداری اربعین کجا برویم؟

ناوگان هوایی ایران ایر تور

ناوگان هواپیمایی ایران ایرتور در حال حاضر از هشت فروند هواپیمای مختلف تشکیل شده که ۵ فروند آن هواپیمای ۸۳-۸۲ MD است که ظرفیت حدود ۱۵۸- ۱۳۶ نفر مسافر را دارد و حداکثر برد آن ۳۸۰۰ کیلومتر است.

۲ فروند دیگر این هواپیما ایرباس ۶۰۰- ۳۰۰ هستند که ظرفیت حدود ۲۷۳- ۲۲۴ نفر مسافر را با حدکثر برد ۶۱۰۰ کیلومتر دارند.

آخرین فروند از ناوگان هواپیمایی ایران ایرتور ایرباس ۳۲۰ است که ظرفیت حدود ۱۸۰- ۱۷۴ نفر مسافر را با حداکثر برد ۷۵۰۰ دارد.