مرکز خرید ابن بطوطه را بیشتر بشناسید

مرکز خرید ابن بطوطه را بیشتر بشناسید

مرکز خرید ابن بطوطه را بیشتر بشناسید

در شهر دبی مراکز خرید زیبا و متنوع با امکانات متفاوتی وجود دارد که هر کدام از آنها ویژگی های منحصر به فردی دارد و امکانات ویژه ای را در اختیار مردم قرار می دهد. مرکز خرید ابن بطوطه دبی نیز یکی از جالبترین و بهترین مراکز خرید دبی محسوب می شود.

این مرکز خرید به گونه ای طراحی شده که گردشگران را به دوران قدیم و به یاد نقاشی ها و آثار باستانی ۶ کشور مصر، ایران، چین، تونس، هند و آندلس یا همان اسپانیای کنونی می اندازد و باعث شکوه و زیبایی این مرکز خرید و جلب توجه گردشگران و مسافران به آن شده است.

این مرکز خرید در خیابان شیخ زاید و در بین دو جزیره پالم جمیرا و پالم جبل علی قرار گرفته و جزء بزرگترین مراکز خرید دبی محسوب می شود.

در مرکز خرید ابن بطوطه دبی، ۲۷۰ مغازه و فروشگاه به همراه ۵۰ رستوران و ۲۱ سینما قرار دارد همچنین این مرکز خرید دارای پارکینگی به ظرفیت ۴۵۰۰ ماشین و مساحتی در حدود ۵۲۱۰۰۰ متر مربع است.

برای بازدید از تور دبی کلیک کنید.

ویژگی های مرکز خرید ابن بطوطه دبی

همانطور که اشاره شد این مرکز شامل ۶ محوطه اصلی می باشد که هر کدام نمایانگر نقاشی ها و اشکال تاریخی که شامل ویژگی های ۶ کشور باستانی است و ابن بطوطه به آنها سفر کرده می باشد.

مطالب پرطرفدار سایت:  سواحل صورتی جهان را بشناسید

در این بخش برای آشنای بیشتر شما، به این حیاط ها و ویژگی های آنها اشاره می کنیم.

مرکز خرید ابن بطوطه را بیشتر بشناسید

حیاط هند

کشور هند که در قرن ۱۳ میلادی توسط مغولان حکمرانی می شد، دارای معماری هندی- اسلامی بوده و نشان دهنده ثروت است.

شکوه و عظمت دوره حکومت مغول ها در هند در این میدان نمایش داده شده و سقف محوطه اصلی از تاج محل الهام گرفته شده است.

همچنین بناهایی همچون قلعه قرمز و کاخ باد در اینجا نشان داده شده است.

همچنین در مرکز محوطه ساعت فیل (the Elephant Clock) قرار داده شده که یک اثر هنری گرانقدر از هنرمند معاصر آل جزاری (Al Jazari) می باشد.

در سر ساعت، شکل چوبی ساعت تغییر کرده و اژدها و ققنوسی از ساعت فیلی به شکلی زنده بیرون می آیند و به هم می چرخند و ساعت را اعلام می نمایند.

حیاط چین

این بخش به سبک معماری چینی طراحی شده و از هنرهای زیبای چینی برای ساخت دکورهای آن استفاده شده است.

در این محوطه، کشتی های چینی و حمله دزدان دریایی به نمایش گذاشته شده است.

همچنین در طراحی آن از سرها و مدل های اژدها و ستون های سنگی و مرمری و سقف های زیبایی که نمایانگر معماری چین است استفاده شده است.

مطالب پرطرفدار سایت:  معنى کلمه‌ی ok چیست و از کجا آمده است؟

مرکز خرید ابن بطوطه را بیشتر بشناسید

حیاط پرشیا

پرشیا در قدیم مرکز فرهنگ قرن ۱۴ ام بوده و در آن بناهای زیبا و متعددی ساخته شده است.

آثار هنرمندانه ایرانی را با طراحی عربی در وسط طاق میدانی این محوطه خواهید دید.

سقف پاساژها به صورت طاقی طراحی شده اند.

طرح های سرامیکی آبی فیروزه ای و موزاییک کاری های زیبای ایرانی در این محوطه دیده می شود.

در میان عظمت بازارهای ایران می توانید به خرید بپردازید.

حیاط تونس

در این حیاط از مرکز خرید ابن بطوطه دبی می توانید شاهد درهای آبی و نقاشی بر روی گچ سفید و پنجره های آهنی و شیشه های رنگی باشید که نماد معماری کشور تونس در قرن ۱۴ می باشد و اولین کشوری است که ابن بطوطه به آن سفر کرده است.

مرکز خرید ابن بطوطه را بیشتر بشناسید

حیاط مصر

در محطوه مصر می توانید شاهد بناهای مصری در دوره فراعنه مانند اهرام، نقاشی ها و حکاکی های مصری، هیروکلیف و عبادتگاه ها باشید.

دیوارهای ماسه سنگی با نقاشی های حکاکی شده، ستون های پاپیروس، طاق نقاشی شده مرکزی و فانوس های باشکوه که احساسی همچون بازارهای مصری را به شما منتقل می کند.

حیاط آندلس

آندلس نیز یکی از کشورهای باستانی بوده که ابن بطوطه به آن سفر کرده و در این بخش از مرکز خرید ابن بطوطه دبی می توانید شاهد سفالگری و دانش و معماری کشور آندلس در قرن ۱۴ باشید.

مطالب پرطرفدار سایت:  علت بیضی بودن پنجره هواپیما چیست

سقف های این محوطه به شکل ستاره طراحی شده اند و در آن فواره هایی شبیه شیر وجود دارد که از کاخ الحمرا آندلس الهام گرفته شده و در معماری این مکان مورد استفاده قرار گرفته است.

از جاذبه های مرکز خرید ابن بطوطه دبی می توان به سالن بازی بولینگ، مرکز تفریحی کودکان، باشگاه، رستوران ها و یک هتل ۵ ستاره را نام برد.

در برنامه هایی که در آینده برای گسترش مرکز خرید ابن بطوطه دبی در نظر گرفته شده است، نه تنها شاهد افزایش مساحت مجموعه هستیم، بلکه به آن سالنی با سقف طاقی شیشه ای، سینمایی جدید و پارکینگ چند طبقه نیز افزوده خواهد شد.

قرار است که یک مجتمع دو طبقه ای ساخته شود. از طریق این ساختمان دو طبقه می توانید خود را به ایستگاه مترو ابن بطوطه برسانید.

حدود ۹۰ فروشگاه در این ساختمان ساخته خواهد شد و مرکز رستوران ها و غذاخوری آن به صورت ۲۴ ساعته باز خواهد بود.

در نتیجه نه تنها دسترسی شما به این مرکز خرید آسان است بلکه از همان زمان که از مترو بیرون می آیید، می توانید گشت و گذار در مرکز خرید را شروع کنید.

بهترین تورهای امارات

تور دبی ارزان از تهران – ۴ شب
1

تور دبی ارزان از تهران – ۴ شب

قیمت : 3,970,000 تومان
10 ماه قبل / امارات ، دبی

هتل سان اند ساند داونتون دبی آژانس نهال گشت بر اساس علاقه شماتور ارزان ۵ روز بوداپست ویژه نوروز ۹۹تور ارزان ۷ روز بوداپست ویژه […]

  • نام آژانس : نهال گشت
تور دبی با پرواز ایران ایر
1

تور دبی با پرواز ایران ایر

قیمت : 3,720,000 تومان
1 سال قبل / امارات ، دبی

هتل صدف دبی آژانس نهال گشت بر اساس علاقه شماتور دبی با پرواز ایران ایرتور دبی با پرواز ایران ایرتور دبی با پرواز ایران ایرتور […]

  • نام آژانس : نهال گشت
تور دبی با پرواز ماهان
1

تور دبی با پرواز ماهان

قیمت : 5,780,000 تومان
1 سال قبل / امارات ، دبی

هتل آوانی دبی آژانس آرشین پرواز بر اساس علاقه شماتور دبی با پرواز ماهانتور دبی با پرواز ماهان نوروز ۹۹تور استانبول با پرواز ماهان آژانش […]

  • نام آژانس : آرشین پرواز
تور دبی با پرواز ماهان
1

تور دبی با پرواز ماهان

قیمت : 5,780,000 تومان
1 سال قبل / امارات ، دبی

هتل میفر دبی آژانس آرشین پرواز بر اساس علاقه شماتور دبی با پرواز ماهانتور دبی با پرواز ماهان نوروز ۹۹تور استانبول با پرواز ماهان آژانش […]

  • نام آژانس : آرشین پرواز