غار لوون غاری دست ساز در ارمنستان

غار لوون غاری دست ساز در ارمنستان

غار لوون غاری دست ساز در ارمنستان

غار لوون در کشور ارمنستان را می توان به عنوان یکی از جذاب ترین آثار به جا مانده از بشر دانست که توسط دست انسان و با استفاده از وسایل بسیار ساده ساخته شده است.

این غار در روستای آرینج کشور ارمنستان قرار دارد.

در این مطلب به بررسی بیشتر این غار خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت که چه نکاتی این غار را به یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار در کشور ارمنستان تبدیل کرده است.

در صورتی که به دنبال یک جاذبه دست ساز مربوط به دوران معاصر هستید، این مطلب را از دست ندهید!

آشنایی با غار

این غار در واقع یکی از غارهای ساخته شده با استفاده از دست انسان است که در زیرزمین خانه آقای آراکلیان کنده و ساخته شده است که اتفاقا محبوبیت بسیار زیادی در میان گردشگران بین المللی دارد.

این غار بنا به درخواست همسر آقای لوون احداث شد که می خواست محلی مناسب برای نگهداری از سیب زمینی ها و سایر مواد خوراکی داشته باشد.

جالب است بدانید که در تمام طول سال، دمای این غار بیشتر از ۱۰ درجه سانتی گراد نمی شود و محلی بسیار مناسب برای نگهداری از وسایل خوراکی به شمار می رود ولی دیگر برای این کار مورد استفاده نیست چرا که تبدیل به موزه ای فاخر شده است که اراده یک انسان را نشان می دهد. این غار در طول ۲۳ سال حفر شده است و آقای لوون برای ساخت این غار از هیچ دستگاه حفاری مدرنی استفاده نکرده است.

در واقع این غار دست رنج ۲۳ ساله این پیرمرد می باشد که در سال ۲۰۰۸ از دنیا رفت و امروزه بسیاری از مردم از سراسر دنیا برای بازدید از این غار راهی کشور ارمنستان می شوند.

مطالب پرطرفدار سایت:  کاروانسرای قره بیل

فضای داخلی غار دست ساز لوون

همانطور که گفته شد، غار دست ساز آقای لوون در زیرزمین خانه وی قرار دارد و درون آن نیز بسیار زیبا و باشکوه می باشد.

غار لوون شبکه ای سلولی است و قسمت های مختلف بسیار زیادی دارد.

در مورد نوع معماری و آثار درون آن در ادامه صحبت خواهیم کرد ولی بهتر است بدانید که درون این غار بر اساس اصول معماری تراشیده شده است و نوع سنگ های آن از سنگ های سخت آتشفشانی می باشد.

در صورتی که می خواهید درون این غار وارد شوید، باید از پله های تراشیده شده توسط آقای لوون استفاده کنید که زاویه ای کامل دارد و مانند سنگ تراشه ای بسیار مهندسی شده ساخته شده است.

بسیاری از مردم عکس های غار لوون را درون شبکه های مجازی منتشر می کنند و اطلاعاتی در مورد آن می دهند ولی مهمترین اصلی که در مورد این غار وجود دارد، ساخت آن بر اساس پارامترهای مهندسی به صورت یک نفر بوده است و می تواند آثاری بسیار جذاب برای بازدیدکنندگان باشد.

غار لوون غاری دست ساز در ارمنستان

جذابیت های غار دست ساز لوون

غار دست ساز لوون دارای جذابیت های بسیار زیادی است که از مهمترین آنها می توان به حکاکی های انجام شده بر روی دیوارهای آن اشاره نمود.

بر روی دیوارهای این غار بسیاری از آثار، حکاکی شده اند که زیبایی آن را دو چندان می کنند.

شما می توانید درون غار لوون، به تماشای آنها بپردازید.

مطالب پرطرفدار سایت:  پرستشگاه هندوها

جالب است بدانید که تمامی این حکاکی ها با استفاده از قلم و چکش انجام داده شده اند و هیچ وسیله امروزی برای ساخت آثار هنری درون این غار ۲۰ متری استفاده نشده است.

صلیب های بسیار زیادی حکاکی شده اند که جذابیت این بنا را تا چندین برابر افزایش داده اند.

همچنین برای ورود به برخی از قسمت های غار درب هایی تعبیه شده اند که در کنار ستون های کنده شده برای استحکام بیشتر غار، از سبک معماری رومانسک در ساخت آنها استفاده شده است.

در کل می توان گفت که تمامی ویژگی های این غار می تواند برای جذب شما گزینه ای بسیار مناسب به شمار رود.

موزه وسایل کنده کاری غار لوون

شاید برای شما جالب باشد که بدانید با چه وسایلی کنده کاری غار شروع شد و به اتمام رسید که برای این موضوع باید به شما بگوییم تنها قلم و چکش توسط این مرد برای ساخت این غار مورد استفاده بوده اند.

این وسایل امروزه به عنوان یک موزه درون غار لوون به نمایش عموم در آمده اند و می توانید آنها را مشاهده نمایید.

همچنین سطل هایی که برای خارج کردن خاک مورد استفاده بوده اند از دیگر وسایلی هستند که در ساخت غار مورد استفاده بوده اند و می توانید برای مشاهده آنها به این غار بروید.

حتی چکمه های آقای آراکلیان در این محل قرار دارند و به نمایش عموم گذاشته شده اند.

درون این موزه با استفاده از سیستم برق کشی مجهز شده است ولی امکان دسترسی به تمامی نقاط آن برای اینکه خطر ریزش غار وجود دارد، برای گردشگران وجود ندارد و شما تنها می توانید قسمت های اصلی این غار را مشاهده نمایید.

مطالب پرطرفدار سایت:  خانه ابریشمی

برای بازدید از تور ارمنستان کلیک کنید.

نکاتی پیرامون غار دست ساز لوون

غار لوون از نظر زیبایی و مهندسی در ساخت می تواند یکی از جذاب ترین اماکن دنیا به شمار رود که امروزه مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان از سراسر دنیا واقع شده است.

این غار هنوز در مالکیت خانواده آقای لوون و همسرش توسیا قرار دارد. در صورتی که می خواهید از این غار دیدن کنید حتما دوربین عکاسی به همراه داشته باشید.

در اطراف این غار برای بازدیدکنندگان بسیاری از امکانات رفاهی تدارک دیده شده است و شما می توانید گپ و گفتی صمیمی با مردم این محل و به خصوص خانم توسیا داشته باشید.

همچنین بازدید از خود غار می تواند برای شما بسیار جذاب باشد.

غار لوون به صورت شبکه ای ساخته شده است و به دلیل سفت و سخت بودن سنگ های تراشیدن شده، ساخت آن مدت زمان بسیار زیادی طول کشیده است.

فرزندان آقای لوون می گویند که پدرشان در طول ۲۳ سال ساخت این غار تنها برای استراحت و کارهای شخصی از زیرزمین خانه و این غار بیرون می آمده است و تمامی خاک حاصل از کنده کاری به شرکت های ساخت و ساز فروخته شده است.