تپه پیر لوتی یا تپه عشاق در استانبول

تپه پیر لوتی یا تپه عشاق در استانبول

تپه پیر لوتی یا تپه عشاق در استانبول

تپه پیر لوتی استانبول ، یکی از بهترین جاذبه های گردشگری این شهر می باشد که حتما در سفر به این شهر از آن دیدن خواهید نمود.

توجه داشته باشید که در شهر استانبول جاذبه های بسیاری ارزش دیدن خواهند داشت که یکی از بهترین جاذبه های این شهر را می توان تپه پیر لوتی دانست.

این تپه همچنین به عنوان تپه عشاق نیز نامیده می شود و به همین دلیل می تواند به عنوان بهترین انتخاب برای گشت و گذار زوج های جوان باشد.

در صورتی که برای ماه عسل دنبال یک هدف زیبا می گردید این تپه می تواند بهترین انتخاب باشد چرا که هم از نظر تاریخی و هم از نظر گردشگری برای استانبول حائز اهمیت می باشد.

درباره تپه پیر لوتی استانبول

تپه پیر لوتی استانبول در ناحیه ایوب و فاتح واقع شده است که در بخش اروپایی بسفروس استانبول واقع شده است.

از بالای این تپه می توانید منظره ای زیبا از بخش اروپایی استانبول داشته باشید و منظره رویایی که برای شما ایجاد خواهد کرد و خاطره ای به یاد ماندنی برایتان به ارمغان خواهد آورد.

پیر لوتی نام نویسنده ای است که اغلب در کافه واقع در بالای این تپه که قهوه خانه رابیا کدین نام دارد مشغول نویسندگی می شده است و رمان آزیاده یکی از بهترین آثار این نویسنده به شمار می رود.

امروزه این کافه مورد بازسازی قرار گرفته و به عنوان یکی از مناطق سنتی استانبول شناخته می شود.

این تپه تشکیل شده از انواع فضاهای زیبا و مناسب می باشد که گشت و گذار در بالای تپه را نیز برایتان لذت بخش تر خواهد نمود.

مطالب پرطرفدار سایت:  سازه های آبی شوشتر

تپه پیر لوتی یا تپه عشاق در استانبول

امکانات تپه پیر لوتی در استانبول

تپه پیر لوتی استانبول امکانات بسیاری دارد که می توانید از این امکانات استفاده نمایید.

به دلیل اینکه تپه پیر لوتی استانبول مورد بازدید خیل عظیمی از گردشگرانی است که هر ساله از این تپه دیدن می نمایند و به منظور خدمات رسانی به مسافران، بخش های مختلفی آماده ارائه خدمات به مسافران هستند که از جمله مهمترین امکانات آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کافه های تپه پیر لوتی:

این تپه، دارای کافه های متفاوتی می باشد که می توانید در این کافه ها از انواع نوشیدنی ها استفاده نمایید.

کافه های متعددی را می توانید در بخش بالایی تپه مشاهده نمایید که هر یک از آنها ویژگی های متعددی دارند و مهمترین آنها را می توان همان کافه پیر لوتی دانست.

رستوران های تپه پیر لوتی:

علاوه بر کافه های زیبا می توانید رستوران های متعددی را بر روی این تپه مشاهده نمایید البته نباید از این رستوران ها انتظار زیادی داشته باشید و یکی از مهمترین ویژگی های آن را می توان سرویس دهی سریع آنها دانست.

هتل:

در بخش بالایی تپه پیر لوتی یک هتل نیز قرار گرفته است که سنتی بوده و بخش های بسیار زیبایی دارد.

با اقامت در این هتل می توانید بهترین لحظات را پشت سر بگذارید و منظره ای زیبا برایتان به ارمغان خواهد آورد.

تپه پیر لوتی یا تپه عشاق در استانبول

تفریحات تپه پیر لوتی در استانبول

در این تپه تفریحات متنوعی وجود دارد که می توانید از آنها لذت ببرید.

مطالب پرطرفدار سایت:  قنات قصبه

یکی از مهمترین تفریحات این تپه را می توان مشاهده منظره زیبای پایین تپه دانست چرا که فضایی بسیار زیبا را برایتان به تصویر خواهد کشید که می تواند به عنوان بهترین تفریح برایتان باشد.

بخش هایی در بالای تپه برای مسافران در نظر گرفته شده است که می توانید در آنها مشغول تماشای منظره زیبا باشید و از یک پیک نیک لذت ببرید.

علاوه بر منظره زیبای پایین تپه، تله کابین می تواند بهترین انتخاب برایتان باشد.

توجه داشته باشید که تله کابین برای بالا رفتن از تپه در نظر گرفته شده است و در ۴ بخش تپه می توانید شاهد فعالیت تله کابین ها باشید.

هر یک از واگن های تله کابین ۸ نفر گنجایش داشته و می توانید به صورت خانوادگی از آنها استفاده نمایید.

تماشای نمای پایین تپه از داخل واگن های تله کابین نیز لذت بخش خواهد بود و می تواند به عنوان یک تفریح هیجان انگیز برایتان باشد.

جاذبه های تپه پیر لوتی

جاذبه های متعددی بر روی تپه پیر لوتی استانبول ارزش دیدن خواهند داشت که یکی از بهترین تفریحات آن را می توان قبرستان بزرگ و قدیمی آن دانست.

مزار خیل عظیمی از بزرگان سلطنتی قدیمی در این قبرستان واقع شده است و بازدید از آنها می تواند بسیار لذت بخش باشد.

طی کردن مسیر برای بالا رفتن از کوه از طریق پلکان نیز امکان پذیر خواهد بود و می تواند به عنوان یکی از لذت بخش ترین برنامه های سفر برایتان باشد.

برای بازدید از تور استانبول کلیک کنید.

مطالب پرطرفدار سایت:  منطقه ییلاقی لیلاکوه

بازدید از تپه پیر لوتی استانبول

قبل از رفتن به تپه پیر لوتی استانبول باید با مواردی آشنایی داشته باشید که از جمله این موارد می توان به اطلاع داشتن از ساعت بازدید از تپه اشاره نمود و بازدید از این تپه همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ ظهر امکان پذیر خواهد بود.

در ساعت های عصر و همچنین روزهای آخر هفته شاهد تراکم بسیار بالای تپه خواهیم بود و بهترین زمان برای گشت و گذار در این تپه را می توان روزهای وسط هفته دانست چرا که در این روز ها شاهد تعداد کمتری از گردشگران در تپه خواهیم بود.

دسترسی به تپه پیر لوتی استانبول

یکی از مهمترین مواردی که تپه پیر لوتی استانبول را به یکی از بهترین جاذبه های این شهر تبدیل کرده است دسترسی ساده به آن می باشد چرا که می توانید بسیار راحت در این تپه به گشت و گذار بپردازید.

این تپه به میدان تقسیم بسیار نزدیک بوده و برای تپه پیر لوتی اتوبوس اختصاصی در نظر گرفته شده است و به راحتی می توانید از طریق اتوبوس به منطقه تپه دسترسی داشته باشید.

در صورت استفاده از اتوبوس باید در ایستگاه تهتا مناره از اتوبوس پیاده شوید و تنها ۱۵ دقیقه نیاز به پیاده روی خواهید داشت.

بهترین تورهای ترکیه

تور استانبول هتل ریدل
1

تور استانبول هتل ریدل

قیمت : 4,480,000 تومان
1 هفته قبل / ترکیه ، استانبول

هتل ریدل استانبول تور چارتر بوده و غیر قابل کنسلی و استرداد وجه می باشند. کنترل ممنوعیت خروج از کشور و تاریخ انقضای گذرنامه به […]

  • نام آژانس : ندا پرواز
تور استانبول سلام پرواز
1

تور استانبول سلام پرواز

قیمت : 4,760,000 تومان
2 هفته قبل / ترکیه ، استانبول

هتل هالیدی این شیشلی تور چارتر بوده و غیر قابل کنسلی و استرداد وجه می باشند. کنترل ممنوعیت خروج از کشور و تاریخ انقضای گذرنامه […]

  • نام آژانس : سلام پرواز
تور آنتالیا آژانس فرجام پرواز کیان
1

تور آنتالیا آژانس فرجام پرواز کیان

قیمت : 8,050,000 تومان
2 هفته قبل / ترکیه ، آنتالیا

هتل سندر آنتالیا تور چارتر بوده و غیر قابل کنسلی و استرداد وجه می باشند. آژانس فرجام پرواز کیان بر اساس علاقه شماتور استانبول با […]

  • نام آژانس : فرجام پرواز كيان
تور استانبول با پرواز ماهان
1

تور استانبول با پرواز ماهان

قیمت : 4,080,000 تومان
2 هفته قبل / ترکیه ، استانبول

هتل ریدل استانبول آژانس سلام پرواز بر اساس علاقه شماتور استانبول با پرواز ماهان آژانش ندا پروازتور استانبول با پرواز ماهان ایرتور استانبول با پرواز […]

  • نام آژانس : سلام پرواز
تور استانبول آژانس ندا پرواز
1

تور استانبول آژانس ندا پرواز

قیمت : 5,580,000 تومان
2 هفته قبل / ترکیه ، استانبول

هتل ریدل استانبول تور چارتر بوده و غیر قابل کنسلی و استرداد وجه می باشند. کنترل ممنوعیت خروج از کشور و تاریخ انقضای گذرنامه به […]

  • نام آژانس : ندا پرواز