آشنایی کامل با قطار غزال

آشنایی کامل با قطار غزال

آشنایی کامل با قطار غزال

سفر با قطار هم امن و مطمئن است و هم آرامش خیال زیادی را نسبتا به ارمغان می آورد.

در واقع سفر با قطار، ترکیبی است از سفر در جاده ها و سفر با هواپیما است!

در سفر با قطار هم امنیتی که در سفر با هواپیما حس می کنید را تا به اندازه ی خوبی دارید و حس می کنید و هم بر روی زمین هستید و می توانید از طریق یک وسیله ی سریع و سیر مسافرت خود را انجام بدهید.

یکی از قطارهایی که در ایران می توانید با آن سفر کنید، قطار غزال است.

این قطار در شرکت های مختلفی موجود است و انواع مختلفی همچون اتوبوسی، کوپه ای و VIP را دارد که مسافران می توانند با آن سفر کنند.

معرفی قطار غزال

قبل از هر چیزی باید بگوییم که قطار غزال را که امکان سفر شما به نقاط مختلفی از ایران را فراهم می آورد، یکی از بهترین قطارهای موجود در ایران است.

این قطار به صورت کامل با استانداردهای قوانین بین المللی راه آهن که به آن UIC می گویند؛ طراحی شده است.

در واقع زمانی این قطارها وارد سیستم حمل و نقل ایران و خطوط ریلی ایران اضافه شد که توانست تمامی تاییدیه های استانداردهای داخلی و بین المللی را با هم کسب نماید.

انتخاب قطار غزال و انواع سه گانه ی آن برای کسانی مناسب است که در نظر دارند تا سفری آرام داشته باشند و همه ی امور سفرشان با کیفیت و امکانات مناسب انجام می شود.

درباره ی سازنده ی قطار غزال باید بگوییم که این قطار ساخت کشور چین است و در ناوگان ریلی شرکت های مختلفی همچون ریل سفر، رجا، بن ریل که به نام شرکت بنیاد هم شناخته می شود، شرکت سفیر و همچنین شرکت وانیا ریل مورد استفاده قرار گرفته است.

درباره ی قطار غزال باید این نکته را بدانید که این قطار بعد از قطار تندروی پردیس جایگاه دوم را در بین قطارهای تندرو و البته پیشرفته کسب کرده است.

مطالب پرطرفدار سایت:  نوروزی به یاد ماندنی در شیراز

این قطار را در بین قطارهای ایران به عنوان پر سفرترین و البته مهم ترین قطارهای ایرانی معرفی می کنند.

به صورت عمومی قطارهای غزال دارای ویژگی های زیادی هستند.

یکی از عواملی که باعث می شود تا مسافران زیادی قطارهای غزال را برای سفر خود انتخاب نمایند این است که هم امکانات آن بسیار بالا است و هم تنوع زیادی در انواع قطارهای خود دارد.

بنابراین مسافران برای خرید و انتخاب دستشان باز است و هیچ وقت پا در مسیری نمی گذارند که به آن مجبور بوده اند.

شاید دقیقا به همین دلیل است که شرکت های ترابری که از این مدل قطار در رفت و آمدهای خود استفاده می کنند، معمولا شرکت هایی پر مسافر و شناخته شده هستند.

آشنایی کامل با قطار غزال

امکانات قطار غزال

عموما قطارهای غزال دارای امکانات بسیاری هستند.

از جمله ی امکانات داخل کوپه های این قطار باید به موارد بسیاری اشاره کنیم که البته بیشتر این امکانات به نوع سفر و همچنین شرکتی که بلیط غزال را از آن خریداری می کنید هم مرتبط است.

مثلا به صورت عمومی از جمله ی این خصوصیات می توانیم به این موارد اشاره نماییم که هر واگن این قطار دارای ۱۰ کوپه است و در هر کوپه ی آن در نهایت گنجایش ۴ نفر را در خود دارد که با این احتساب باید بگوییم که در مجموع هر واگن این قطار سریع السیر دارای گنجایش ۴۰ نفری می باشد.

در هر کوپه ی این قطار می توانید از امکاناتی همچون سیستم های صوتی و تصویری که همگی دارای مانتیورهای مدرن و مسطح هستند، تختخواب های راحت، صندلی های منعطف، سیستم تهویه ی مناسب، میزهای تاشو و سیستم های پیام رسان و یا مسنجر را دارا می باشد.

همچنین در هر واگن قطارهای غزال می توانید از سرویس جداگانه ی سرویس های بهداشتی مختلف استفاده نمایید.

جالب است بدانید که این امکان باعث افزایش رضایت و آسایش مسافران گردیده است.

درباره ی نوع ارائه ی خدمات در این قطار باید بگوییم که مهمانداران و پرسنلی که در قطارهای غزال اقدام به ارائه ی خدمات می نمایند، از افراد آموزش دیده و با تجربه ای هستند که در این زمینه تجربه ی کاری خوبی دارند.

مطالب پرطرفدار سایت:  هواپیمایی معراج جوانترین ایرلاین ایرانی

شما می توانید در هنگامی که قصد خرید بلیط قطار غزال را دارید، سفارش غذای خود را هم بدهید تا خدمات قطار به صورت اتومات وعده ی غذایی مورد نیاز شما را تامین نمایند.

برای این که توضیح کامل تری درباره ی نحوه ی ارائه ی خدمات در قطار غزال به شما بدهیم باید بگوییم که، در این قطار پرسنل و مهمانداران در طول مدت زمانی که شما با آن ها هستید اقدام به ارائه ی خدماتی همچون: آب معدنی و چای، ارانه ی وعده ی شام و ناهار آن هم در صورتی که در هنگام خرید آنلاین و یا حضوری بلیط قطار خود آن را انتخاب کرده باشید و همچنین خوراکی هایی در غالب بسته های پذیرایی به شما مسافرین گرامی می نمایند.

این را هم در نظر داشته باشید که هم می توانید از قبل و در هنگام خرید بلیط قطار خود، غذای مورد نظر را انتخاب نموده و هزینه ی آن را پرداخت نمایید و هم می توانید در قطار غذا را خریداری نموده و در آن جا هزینه اش را بپردازید.

برای بازدید از تور مشهد با قطار کلیک کنید.

انواع مختلف قطار غزال

همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم ،قطار غزال در انواع مختلفی همچون: اتوبوسی، کوپه ای و VIP ارائه می گردد.

درباره ی قطار اتوبوسی از سری قطارهای غزال باید این را بدانید که اگر قصد خرید و استفاده از این قطار برای رسیدن به مقصد خود را دارید، این قطار دارای امکانات بالایی است و به تعبیری دیگر نوعی قطار درجه ی ۱ محسوب می گردد.

البته اگر تجربه ی خرید بلیط غزال و سفر با این قطار را داشته باشید ممکن است که با اصطلاحاتی همچون قطار پرستو و یا قطار سروش برخورد کرده باشید.

درو اقع این ۲ اصطلاح به ۲ نوع واگن کوپه ای مختلف اشاره می نمایند.

نکته ی دیگری که وجود دارد این است که قطار واگن کوپه ای سروش، فقط و فقط در مسیر قطار مشهد به قم و برعکس، یعنی قم به مشهد حرکت می کند.

مطالب پرطرفدار سایت:  حقایقی در مورد کشورهای جهان

چه شرکت هایی از قطار غزال استفاده می کنند؟

۳ شرکت اصلی هستند که از قطارهای غزال برای حمل و نقل مسافرین خود استفاده می کنند که ما برای آگاهی شما آن ها را معرفی خواهیم کرد.

قطار غزال سیر کوثر

قطار غزال سیر کوثر

شرکت ریل سیر کوثر، از جمله شرکت هایی است که از قطار غزال در ناوگان حمل و نقل ریلی خود استفاده می نماید.

قطار غزال این شرکت دارای خدمات رفاهی بسیاری است.

کوپه های ۴ تخته و درجه ی یک این شرکت در مسیرهای بندرعباس، تهران، یزد و مشهد تردد می نمایند.

قطار غزال بن ریل

قطار غزال بن ریل

شرکت بن ریل یکی از بزرگ ترین شرکت هایی است که در مسیرهای خود به صورت گسترده ای از قطارهای غزال استفاده می نماید.

قطارهای این شرکت همگی درجه ی ۱ هستند و دارای ۴ تخت می باشند.

قطارهای غزال این شرکت ها در مسیرهای بسیار پر ترددی همچون: تهران_ کرمان، تهران_ بندرعباس، تهران_ مشهد، کرمان_ مشهد و زنجان_ مشهد فعال هستند.

بعضی از این قطارها به صورت یک روز درمیان و برخی هم هر روز برنامه ی حرکتی دارند.

به طور مثال این شرکت در مسیر تهران به مشهد به صورت روزانه و در مسیر تهران به کرمان، تهران به بندرعباس، کرمان به مشهد و زنجان به مشهد یک روز در میان برنامه ی حرکت و سفر دارد.

قطار غزال پارس لاریم

قطار غزال پارس لاریم

این شرکت برنامه ی حرکت خود با این قطارها را در مسیر تهران به مشهد فعال نموده است و برنامه ی حرکتش نیز از برنامه ی زمانی ۱ روز در میان تبعیت می نماید.

بهترین تورهای مشهد

تور مشهد آژانس آرشین پرواز
1

تور مشهد آژانس آرشین پرواز

قیمت : 1,600,000 تومان
2 روز قبل / ایران ، مشهد

هتل دیپلمات مشهد آژانس آرشین پرواز بر اساس علاقه شماتور کیش با آژانس آرشین پروازتور کیش با آژانس آرشین پروازتور هوایی مشهد | بروزترین قیمت […]

  • نام آژانس : آرشین پرواز
تور مشهد با آژانس قصر شایان رویایی
1

تور مشهد با آژانس قصر شایان رویایی

قیمت : 1,250,000 تومان
2 روز قبل / ایران ، مشهد

هتل انقلاب مشهد آژانس قصر شایان رویایی بر اساس علاقه شماتور کیش آژانس قصر شایان رویاییتور قشم با آژانس قصر شایان رویاییتور کیش آژانس قصر […]

  • نام آژانس : قصر شايان رويايي
تور زمینی مشهد با قطار ۶ تخته
1

تور زمینی مشهد با قطار ۶ تخته

قیمت : 510,000 تومان
5 روز قبل / ایران ، مشهد

هتل انقلاب مشهد  آژانس نهال گشت بر اساس علاقه شماتور زمینی مشهد با قطار ۴ تخته – تیر ۹۹تور زمینی مشهد با قطار ۴ تختهتور […]

  • نام آژانس : نهال گشت
تور زمینی مشهد با قطار ۴ تخته
1

تور زمینی مشهد با قطار ۴ تخته

قیمت : 880,000 تومان
5 روز قبل / ایران ، مشهد

هتل کیانا مشهد آژانس نهال گشت بر اساس علاقه شماتور زمینی مشهد با قطار ۴ تخته – تیر ۹۹تور زمینی مشهد با قطار ۶ تختهتور […]

  • نام آژانس : نهال گشت
تور مشهد با آژانس ندا پرواز
1

تور مشهد با آژانس ندا پرواز

قیمت : 1,300,000 تومان
7 روز قبل / ایران ، مشهد

هتل کوثر مشهد آژانس ندا پرواز بر اساس علاقه شماتور زمینی قشم با آژانس ندا پروازتور ترکیبی قشم با آژانس ندا پروازتور کیش آژانس ندا […]

  • نام آژانس : ندا پرواز